marmur

Strona Główna

Marmur to niezwykle piękny kamień naturalny, który stosuje się jako element wykończenia wnętrz. Ze względu na jego właściwości zaleca się jego stosowanie w naszych warunkach klimatycznych tylko we wnętrzach budynków. Co prawda jest on odporny na mróz, ale duże skoki temperatur mogą przyczynić się do jego kruszenia. Marmur jest kamieniem mniej wytrzymałym od granitu, dlatego też lepiej jest go stosować w pomieszczeniach. Najchętniej jest wykorzystywany jak materiał na:..

Jak wybierać marmur?

Decydując się na wykonanie podłogi z marmuru należy w pierwszej kolejności zastanowić się nad tym, jakie jej będzie przeznaczenie. Niezwykle ważne jest to, aby ocenić jak często będzie ona eksploatowana i z jakim nasileniem. Jeśli częstotliwość jej użytkowania będzie wysoka, należy wybrać grubsze płyty marmurowe, dzięki czemu na dłużej zachowa ona swoje właściwości. Podczas układania podłogi z płytek marmurowych konieczne bywa również dokładne przejrzenie dużej parti..

Jak dbać o kamień naturalny

Każdy, kto posiada w domu elementy wykończeniowe wykonane z kamienia naturalnego, chce, aby pozostały one jak najdłużej nowe i nie zniszczone. W przypadku marmuru należy szczególnie uważać na to, aby żadne ciężkie przedmioty nie upadły na wykonane z niego posadzki albo blaty. Marmur jest trwały, ale kruchy, wystarczy, że coś na niego spadnie w nieodpowiednim miejscu a może szybko pęknąć. Do codziennej pielęgnacji należy stosować delikatne środki myjące, które nie będ..